Gru 042018
 

29 listopada w naszej szkole odbyła się I edycja konkursu „Potyczki Polonistyczne”. Wśród konkurencji znalazły się takie, które sprawdzały m.in. znajomość homonimów, ortografii, frazeologizmów i gramatyki. Rywalizacja przebiegała w przyjemnej atmosferze. Do ostatniego momentu nie było wiadomo, które zespoły zajmą poszczególne miejsca na podium. Continue reading »

Gru 042018
 

15 listopada w Szkole Podstawowej nr 109 w Warszawie miała miejsce niezwykła uczta patriotyczna. Działo się to za sprawą chórów szkolnych, które przybyły na konkurs „Urodziny Niepodległej”. Continue reading »

Lis 132018
 

W tym roku obchodzimy stulecie niepodległości państwa polskiego. W niedzielę 11 listopada odbyła się dzielnicowa Parada Niepodległości. Wyruszyliśmy spod Szkoły Podstawowej nr 124 o godzinie 15.00 i po 15 minutach znaleźliśmy się pod domem handlowym „Fala”, gdzie została ustawiona scena. Continue reading »

Lis 132018
 

W ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Warszawie otrzymaliśmy bardzo ciekawe gry historyczne i materiały książkowe, które z pewnością uatrakcyjnią lekcje historyczne.